ZX-DC24125D-2T
5 0 anmeldelser
  • ZX-DC24125D-2T
  • Lomosen
  • AC100-240V 50/60Hz
  • 16~24V
tilstand:
mængde:
Funktioner
  • ZX-DC24125D-2T er en 125W højeffekt to-kanals digital lyskildecontroller, der er velegnet til maskinsynssystemer. Den kan udføre stabil og præcis lysstyrkejustering af industrielle lyskilder og give et meget stabilt lysmiljø til visuel inspektion. Produktet understøtter 2 uafhængige udgangskontroller, som kan opfylde applikationsbehovene for dobbelte lyskilder og små synssystemer.
  • Controlleren anvender digital dæmpningsmetode, som har karakteristika af høj lysstyrkejusteringsnøjagtighed, stabil output og hurtig responshastighed, som effektivt kan forbedre konsistensen af ​​billedindsamling og detektionsstabilitet. Designet med høj effekt på 125 W kan imødekomme anvendelsen af ​​lyskilder med høj lysstyrke og komplekse industrielle visionsscener. Den understøtter også seriel kommunikationskontrol og har funktioner som nedlukningshukommelse, overbelastningsbeskyttelse og højhastighedsudløsning.
Overordnede dimensioner
ZX-DC2465D-2T
model model ZX-DC24125D-2T
navn Lyskilde controller
Fysiske specifikationer indgangsspænding
AC100-240V 50/60Hz
Udgangsspænding 16~24V
Enkeltkanals nominel strøm
3A
Output samlet strøm
5.2A
Overstrømsbeskyttelsestærskel
5.3A
Udgangskanal
2/4/6/8 kanaler
Modulationsniveau
Niveau 0-255
Ekstern triggermetode
Helt positivt eller negativt
Ekstern udløsningsforsinkelse
<40 os
Ekstern triggerspænding 5-24V
Fjernbetjeningsmetode RS232 seriel kommunikation
driftsmiljø Temperatur: 0-40°C Luftfugtighed: 20~85%RH (uden forstøvning)