ZX-DC24125D-8T
5 0 anmeldelser
  • ZX-DC24125D-8T
  • Lomosen
  • AC100-240V 50/60Hz
  • 16~24V
tilstand:
mængde:
Funktioner
  • ZX-DC24125D-8T er en 125W højeffekt otte-kanals digital lyskildecontroller velegnet til maskinsynssystemer. Den kan udføre stabil og præcis lysstyrkekontrol af industrielle lyskilder og give et meget stabilt lysmiljø til visuel inspektion. Produktet understøtter 8 kanaler med uafhængig outputkontrol og kan fleksibelt tilpasses til en række visuelle lyskilder og multistationsdetektionsapplikationskrav.
  • Controlleren anvender digital dæmpningsmetode, som har karakteristika af høj lysstyrkejusteringsnøjagtighed, stabil output og hurtig responshastighed, som effektivt kan forbedre konsistensen af ​​billedindsamling og detektionsstabilitet. 125W højeffektudgangsdesignet kan opfylde behovene for lyskilder med høj lysstyrke og komplekse visuelle applikationer. Den understøtter også seriel kommunikationskontrol og har funktioner som nedlukningshukommelse, overbelastningsbeskyttelse og højhastighedsudløsning.
Overordnede dimensioner
ZX-DC2465D-2T
model model ZX-DC24125D-8T
navn Lyskilde controller
Fysiske specifikationer indgangsspænding
AC100-240V 50/60Hz
Udgangsspænding 16~24V
Enkeltkanals nominel strøm
3A
Output samlet strøm
5.2A
Overstrømsbeskyttelsestærskel
5.3A
Udgangskanal
2/4/6/8 kanaler
Modulationsniveau
Niveau 0-255
Ekstern triggermetode
Helt positivt eller negativt
Ekstern udløsningsforsinkelse
<40 os
Ekstern triggerspænding 5-24V
Fjernbetjeningsmetode RS232 seriel kommunikation
driftsmiljø Temperatur: 0-40°C Luftfugtighed: 20~85%RH (uden forstøvning)