ZX-DC24125D-8T
5 0 recensioner
  • ZX-DC24125D-8T
  • Lomosen
  • AC100-240V 50/60Hz
  • 16~24V
ange:
kvantitet:
Drag
  • ZX-DC24125D-8T är en 125W högeffekts åtta-kanals digital ljuskällskontroller lämplig för maskinseendesystem. Den kan utföra stabil och exakt ljusstyrkakontroll av industriella ljuskällor och ge en mycket stabil belysningsmiljö för visuell inspektion. Produkten stöder 8 kanaler med oberoende utgångskontroll och kan flexibelt anpassas till en mängd olika visuella ljuskällor och krav för detektering av flera stationer.
  • Regulatorn använder digital dimningsmetod, som har egenskaperna för hög ljusstyrkajusteringsnoggrannhet, stabil uteffekt och snabb svarshastighet, vilket effektivt kan förbättra konsekvensen i bildinsamling och detekteringsstabilitet. Designen med hög effekt på 125 W kan möta behoven hos ljuskällor med hög ljusstyrka och komplexa visuella tillämpningar. Den stöder också seriell kommunikationskontroll och har funktioner som avstängningsminne, överbelastningsskydd och höghastighetsutlösning.
Övergripande mått
ZX-DC2465D-2T
modell modell ZX-DC24125D-8T
namn Ljuskälla kontroll
Fysiska specifikationer ingångsspänning
AC100-240V 50/60Hz
Utspänning 16~24V
Enkanals märkström
3A
Utgående totalström
5.2A
Överströmsskyddströskel
5.3A
Utgångskanal
2/4/6/8 kanaler
Modulationsnivå
Nivå 0-255
Extern triggermetod
Helt positivt eller negativt
Extern utlösningsfördröjning
<40 oss
Extern triggerspänning 5-24V
Fjärrkontrollmetod RS232 seriell kommunikation
operativ miljö Temperatur: 0-40°C Luftfuktighet: 20~85%RH (utan finfördelning)