ZX-DC24200D-8T
5 0 recensioner
  • ZX-DC24200D-8T
  • Lomosen
  • AC100-240V 50/60Hz
  • 16~24V
ange:
kvantitet:
Drag
  • ZX-DC24200D-8T är en 200W högeffekts åtta-kanals digital ljuskällskontroller lämplig för maskinseendesystem. Den kan utföra stabil och exakt ljusstyrkakontroll av industriella ljuskällor och ge en hög ljusstyrka och stabil belysningsmiljö för komplexa visuella inspektionsapplikationer. Produkten stöder 8 oberoende utgångskontroller och kan flexibelt anpassas till en mängd olika visuella ljuskällor och multistationsinspektionsbehov.
  • Regulatorn använder digital dimningsmetod, som har egenskaperna för hög ljusstyrkajusteringsnoggrannhet, stabil uteffekt och snabb svarshastighet, vilket effektivt kan förbättra konsekvensen i bildinsamling och detekteringsstabilitet. Designen med 200 W högeffektseffekt kan möta tillämpningen av hög ljusstyrka, belysning med stora ytor och komplexa scener för industriell vision. Den stöder även seriell kommunikationskontroll och har funktioner som avstängningsminne, överbelastningsskydd och höghastighetsutlösning.
Övergripande mått
ZX-DC2465D-2T
modell modell ZX-DC24200D-8T
namn Ljuskälla kontroll
Fysiska specifikationer ingångsspänning
AC100-240V 50/60Hz
Utspänning 16~24V
Enkanals märkström
3A
Utgående totalström
8A
Överströmsskyddströskel
8.3A
Utgångskanal
2/4/6/8 kanaler
Modulationsnivå
Nivå 0-255
Extern triggermetod
Helt positivt eller negativt
Extern utlösningsfördröjning
<40 oss
Extern triggerspänning 5-24V
Fjärrkontrollmetod RS232 seriell kommunikation
operativ miljö Temperatur: 0-40°C Luftfuktighet: 20~85%RH (utan finfördelning)